Ако опитате тази маска веднъж, ще я обикнете завинаги. Това е така, защото ефектът от него е видим още след първото третиране.
Каква е тайната на алгинатните маски?
Всичко е свързано със съставките. Основата на маските е алгиновата киселина и нейните соли, извлечени само от кафяви и червени водорасли. Натриевият алгинат активира защитните свойства на кожата, като задържа влагата. Основните производители на алгинат са европейските страни, САЩ, Индия, Китай и Япония.
И още един основен елемент на маската, благодарение на който дълбоките слоеве на кожата се подмладяват и подхранват, е диатомитът. Това е скала, съставена от останките на различни водорасли, известна с уникалните си адсорбиращи свойства.
Как действа маската върху кожата?
Натриевият алгинат, смесен с вода, се превръща в гел, богат на минерали, витамини, протеини и други полезни вещества. Тази гелообразна консистенция му помага да проникне и в най-трудните гънки и бръчки, като по този начин подхранва и овлажнява кожата. Алгинатните соли допринасят за бързото втвърдяване на маската и я правят по-податлива върху лицето.
Защо е по-добре да си направите маска в салон?
Алгинатната маска е козметичен продукт от ново поколение, който е познат най-вече на професионалистите. В салона за красота ще изберете правилния състав на маската, ще направите масаж на лицето, ще нанесете специален серум върху типа кожа под алгинатната маска. Всичко това ще подобри резултата от процедурата и ефекта на самата маска.
Съставът на алгинатните маски вече е подходящ за всички вкусове, тъй като е допълнен с ценни компоненти като:
– Хиалуронова киселина. Най-силният овлажнител, който подобрява еластичността на кожата и се бори с възрастовите промени.
– Колаген. Стимулатор за обновяване на клетките, който помага за изглаждане на бръчките и коригиране на контурите на лицето.
– Витамин С. Антиоксидант, който регенерира клетките, укрепва стените на кръвоносните съдове и помага да се отървете от последиците от акне.
– Хитозан. Полизахарид, който помага на сухата кожа да задържа влагата по-дълго и да подхранва по-добре епидермиса.
– Екстракт от корен на джинджифил. Освежаваща и тонизираща съставка за лице, която възвръща здравия тен на кожата.
В зависимост от кожните проблеми алгинатните маски в салоните за красота обикновено се разделят на видове:
– класически – за дълбоко овлажняване и лифтинг;
– подмладяващ – за еластичност и стегнатост на кожата;
– овлажняване – за допълнително овлажняване на кожата;
– противовъзпалително – намалява секрецията на себум, свива порите и предотвратява раздразненията на лицето.
Може ли алгинатната маска да се прилага в домашни условия?
Да, можете. Днес производството на алгинат е достигнало масово ниво и алгинатните маски вече не са рядкост, както преди десет години.
Обикновено маските се продават на прах, който трябва да се разреди с нормална, но за предпочитане не хлорирана вода, и да се разбърка добре до получаването на хомогенен гел.
Етапи на процедурата в домашни условия:
- Подгответе лицето си за нанасяне на маската. Измийте лицето си с почистващ гел, пяна или мляко за лице. Ексфолирането със скраб ще помогне за почистването на кожата от кератинизираните клетки и за изглаждане на текстура
- Нанесете тоник (лосион или тоник в зависимост от типа кожа).
- нанесете активна козметика: серум, подхранваща емулсия и др. Алгинатната маска ще засили ефекта на тези продукти. Това ще подпомогне дълбокото им проникване в слоевете на кожата.
- Разтворете праха и водата в мека силиконова купа в съотношение 1:3, след това бързо разбъркайте и бързо нанесете с шпатула върху лицето по протежение на масажните линии. Трябва да нанесете дебел слой маска върху лицето си.
- След 10 минути алгинатната маска окончателно се сгъстява и пластифицира върху лицето, става подобна на гума и свива кожата.
- Оставете маската върху лицето си за около 30 минути, след което я отстранете.
- Внимателно повдигнете краищата на маската по контура и я отстранете в посока от брадичката към челото. Останалият продукт може да се отстрани с тоник.
- Завършете процедурата с крем за лице, подходящ за вашия тип кожа. Гримът може да се нанесе почти веднага.
Съвет: по време на процедурата заемете хоризонтално положение, което ще осигури равномерно разпределение на маската върху лицето и по-доброто ѝ проникване в кожата. Важно е да се избягва попадането на маската в очите.